Svjetski kup za mlade karatiste: Sipović zlatna medalja

Ostali sportovi 05. jul 201712:11 > 12:19
N1

Posljednjeg dana mjeseca juna u Umagu je održan 10. Svjetski kup za mlade karatiste, na kojem je učestvovalo 2.500 takmičara iz 72 države.

Na najjačem takmičenju za djecu nastupile su i tri karate reprezentativke Bosne i Hercegovine i članice Karate kluba Ippon iz Sarajeva sa trenerom Zijadom Sipovićem.

Emina Sipović je osvojila zlatnu medalju u kategoriji do 14 godina (-42 kg), pobjedivši takmičarke Hrvatske 2:0, Holandija 4:1, Švedska 1:0, Belgija 5:0 i u finalu takmičarku iz Kanade rezultatom 6:5.

N1

Nejra Sipović se borila se za treće mjesto, ali je izgubila meč od reprezentativke iz Škotske, pa je na kraju osvojila sedmo mjesto, u kategorija do 14 godina (-47 kg).

Ajla Sipović se također borila za treće mjesto gdje je izgubila borbu od reprezentativke iz Rusije, te je osvojila 7. mjesto u kategoriji do 12 godina (-40 kg).