Amel Tuka zauzeo šesto mjesto u Monacu

Ostali sportovi 21. jul 201716:33 > 21:00
Arhiv

Najbolji bh. atletičar Amel Tuka zauzeo je šesto mjesto u trci na 800 metara u sklopu Dijamantske lige koja se održava u Monacu. Prvo mjesto odnio je Emmanuel Korir iz Kenije.

Emmanuel Korir je slavio sa vremenom 1:43.10, drugi je bio McBride, a treći Gakeme.

Prije dvije godine na mitingu Dijamantske lige, Tuka je ostvario najbolji rezultat u karijeri.

Podsjetimo, Amel Tuka je 11. jula u švicarskom Luzernu osvojio zlatnu medalju u trci na 800 metara, a šest dana poslije je pobijedio i u italijanskoj Padovi. Prije ta dva takmičenja, bh. atletičar je šestom mjesecu slavio u Velenju.

Svi mitinzi su pripreme za Svjetsko prvenstvo u Londonu koje se održava od 4. do 13. augusta.