Francuzi izbacili prvake i izborili finale sa Katarom

EPA

Rukometaši Francuske su drugi finalisti Svjetskog prvenstva u Kataru nakon što su izbacili Španiju sa 26:22.

Junak susreta bio je golman “Pijetlova” Thierry Omeyer sa 20 odbrana od čega je čak četiri puta zaustavljao šut sa bijele tačke.

Francuzi su već u prvom poluvremenu nagovjestili da bi se Španci mogli oprostiti od titule svjetskih prvaka koju su branili u Kataru. Rezultata je bio 18:14.

U nastavku meča Španija je ubacila u brzinu više, došla je na -1, ali je granitna odbrana Francuza sačinjena od braće Karabatić i Omeyera na kraju presudila.

“Furiji” kao utjeha može poslužiti da su 2. poluvrijeme sa Francuzima odigrali nerješeno 8:8, dok su izabranici Clauda Oneste potvrdili da se, vjerovatno, radi o najboljem rukometnom timu u historiji ovog sporta.

U nedjelju će se odlučiti ko je novi svjetski prvak u rukometu, Francuzi predvođeni Omeyerom i Karabatićem ili katarska “legija stranaca” sa našim Danijelom Šarićem na golu.