Hrvatska poražena od Danske, zauzela šesto mjesto

Ostali sportovi 31. jan 201519:07 > 19:10
EPA

Hrvatska muška rukometna reprezentacija na Svjetskom je prvenstvu u Kataru zauzela šesto mjesto nakon što je u subotu u posljednjem nastupu izgubila od Danske sa 24-28 (11-15).

U čitavom susretu Hrvati su samo jednom vodili, na početku sa 2-1. Nakon toga Danci su dominirali, lakoćom su zabijali. U 13. minuti imali su četiri gola prednosti.

“Kauboji” su uspjeli smanjiti zaostatak na dva pogotka u 18. minuti, ali u sljedećih pet minuta Danci bježe na šest golova viška (14-8). Hrvati se još jednom vraćaju, dolaze na 11-14, te minutu i 20 sekundi prije kraja imaju sedmerac, ali Green je obranio Čupićev udarac, pa na odmor Danci odlaze sa vodstvom 15-11.

I u nastavku scenario je bio isti, Danci su imali komotnu prednost, a najbolje štu su Hrvati uspjeli učiniti je da su tri puta došli na dva gola minusa. Posljednja prilika za preokret ukazala se nakon što je Štrlek iz kontre u 52. minuti smanjio na 23-25, ali potom je danski golman Landin odbranio udarac Sliškovića kojim smo mogli doći na gol
zaostatka.

Najefikasniji u hrvatskim redovima bili su Duvnjak, Stepančić i Slišković sa po 4 gola. Reprezentaciju Danske predvodio je Mikkel Hansen sa 8 pogodaka.

Iako je Hrvatska SP završila sa omjerom od 7 pobjeda i 2 poraza, to je bilo dovoljno tek za šesto mjesto, što joj je najgori plasman od 2001., kada je bili deveta.  Nakon osvajanja zlatne medalje u Portugalu 2003. uslijedila su srebra 2005. i 2009., te bronca 2013., dok je na preostala dva SP (2007, 2011) Hrvatska bila peta.