Hokejaši BiH pobjedom otvorili kvalifikacije za SP u hokeju

Ostali sportovi 25. feb 201821:15 > 22:40
N1

Hokejaši Bosne i Hercegovine u prvom kolu kvalifikacija treće divizije za plasman na Svjetsko prvenstvo u Zetri su savladali Kuvajt rezultatom...

N1

Ledeni Zmajevi su u prvoj trećini ostvarili kapitalnu prednost od 2:0. U vodstvo je selekciju domaćina doveo Čordalija nakon powerplaya, da bi isti igrač u 15. minuti pogodio na asistenciju Loge.

U drugom periodu igre Bosna i Hercegovina je sa još dva gola povisila prednost. U osmoj minuti druge trećine iz powerplaya na 3:0 je povisio Lemeš, da bi Omer u 11 minuti pogodio za 4:0. Tri minute pred kraj drugog perioda svoj drugi gol na meču postiže Lemeš.

U trećoj trećini susreta hokejaši Bosne i Hercegovine nastavili su sa dominacijom u Zetri. Velić, Logo  i Omer povećali su prednost na 8:0.

Kuvajćani su na tri minute do isteka vremena uspjeli postići počasni gol preko Alajmija.

Konačan rezultat glasio je 8:1 u korist Bosne i Hercegovine.

Zahvaljujući visokoj pobjedi, nakon prvog kola, selekcija BiH zauzima prvo mjesto kvalifikacione grupe.

Kvalifikacije treće grupe otvorene su u večernjim satima, 25. februara u Sarajevu, a osim BiH i Kuvajta, u Sarajevu se nadmeću i reprezentacije UAE i Turkmenistana.

Mečevi na ledenoj plohi u Sarajevu otvoreni su danas, odmjeravanjem snaga Turkmenistana i UAE – a slavili su nominalni domaćini sa 4:0.

Naredni susreti na rasporedu su već sutra, 26. februara. BiH će u terminu od 20:00 sati igrati protiv UAE, dok će Kuvajt i Turkmenistan svoj meč igrati od 16:00 sati.

Od četiri reprezentacije iz ove kvalifikacione – ona sa najboljim skorom ide nakon tri meča dalje.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.