Kvalifikacije za EP rukometaša: Ubjedljiv poraz BiH od Češke

Ostali sportovi 28. okt 201807:47 > 07:48
N1

Rukometna reprezentacija BiH pretrpjela je večeras u tuzlanskom Mejdanu poraz od Češke Republike rezultatom 20:25 (10:12) u drugom kolu grupe “5“ kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Bh. rukometaši su raspoloženim Česima, koje je predvodio na golu sjajni Martin Galija, parirali u prvih dvadesetak minuta utakmice. Nakon toga gosti su se prvi put odlijepili na tri gola razlike, a kasnije na poluvrijeme otišli sa 12:10.

Pitanje pobjednika riješeno je na otvaranju drugog poluvremena kada su Česi pobjegli na šest golova razlike (17:11). Do kraja gostujuća selekcija je bez većih problema održavala prednost, a u nekim trenucima imala i po osam golova prednosti te zasluženo slavila sa ubjedljivih 25:20.

Igrači i stručni štab bh. reprezentacije na predstavljanje ekipa izašli su u majicama na kojima je pisalo “Policija“, čime su pružili podršku svim policijskim službenicima u BiH, nakon surovog ubistva dvojice njihovih kolega u petak ujutru u Sarajevu.

Ranije danas Bjelorusija je u Finskoj slavila rezultatom 27:20. Nakon drugog kola u grupi “5“ lider je Češka sa četiri boda, slijede Bjelorusija i BiH sa po dva, dok je Finska bez bodova. Kvalifikacije za EURO 2020 nastaviće se u aprilu sljedeće godine.

Na Evropsko prvenstvo plasiraće se po dvije prvoplasirane selekcije iz svake od osam grupa i četiri najbolje trećeplasirane. Plasman su već osigurali domaćini Austrija, Norveška i Švedska te aktuelni evropski šampion Španija.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVO na ovom linku.