Bjelorusija uvjerljiva u Mejdanu, BiH protiv Češke ganja kartu za EP

Ostali sportovi 12. jun 201921:40 > 21:45
Anadolija

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u petom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od selekcije Bjelorusije rezultatom 25:31.

Tim Bjelorusija vodio je skoro kompletan tok meča, a jedine prednosti tima BiH u dvorani Mejdan bile su 1:0 i 2:1.

Bjelorusi su se potom odvojli na četiri gola razlike i prednost su čuvali duž cijelog meča. Domaći tim je uspio stići rezultat na 8:8 sredinom prvog dijela, no Bjelorusi su se do poluvremena uspjeli ponovo odvojiti i na pauzu otići sa pet golova prednosti, 12:17.

Nastavak meča ponovo je donio dominaciju Bjelorusije. Gosti su odlično čuvali stečenu pednost sigurnim napadom i još boljom odbranom, a na koncu su izvojevali pobjedu od 25:31.

Tim Bosne i Hercegovine mnogo je bolje djelovao u napadu nego u odbrani, što je nakon 60 minuta igre najbolje oslikao konačan rezultat meča.

Nakon pet odigranih kola najbolja selekcija grupe 5 je Češka, koja ima učinak od četiri pobjede i jednog poraza i omjerom od 138 postignutih i 126 primljenih golova.

BiH i Bjelorusija su bodovno izjednačene na diobi drugog mjesta sa po tri pobjede i dva poraza, ali zbog bolje gol razlike Bjelorusi su drugi.

Za četiri dana izabranike selektora Bilala Šumana očekuje teško gostovanje u Ostravi protiv Češke, koja je danas savladala Finsku sa 26:22 i preuzela vodeću poziciju u Petoj grupi.

U slučaju novog poraza bh. rukometašima ostaje nada da se nađu u krugu četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije iz osam kvalifkacionih grupa koje također direktno idu na EP.