Srebro za Amela Tuku na Svjetskom prvenstvu u Dohi

Ostali sportovi 01. okt 201920:47 > 21:27
Reuters

Bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka večeras je osvojio drugo mjesto u finalu utrke na 800 metara na Svjetskom prvenstvu u Dohi. Slavio je Donavan Brazier sa 1:42:34, dok je Tuka istrčao sa vremenom 1:43:37. Bio je ovo najbolji rezultat sezone za bh. atletičara.

Podsjećamo, Tuka je osvojio prvo mjesto u nedjelju u svojoj polufinalnoj grupi s vremenom 1:45:63 i na taj način izborio plasman među najboljih osam 800-metraša.

U finalu su nastupili: Wesley Vazquez (Prt), Ferguson Cheruiyot Rotich (Ken), Clayton Murphy (SAD), Donavan Brazier (SAD), Amel Tuka (BiH), Marco Arop (Kan), Bryce Hoppel (SAD) i Adrian Ben (Špa).

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad