I Francuska bolja od BiH, rukometni Zmajevi sa tri poraza završili nastup na EP

Ostali sportovi 14. jan 202019:36 > 19:39
Reuters

Rukometna reprezentacija oprostila se od Evropskog prvenstva sa tri poraza, a u trećem kolu grupne faze poraženi su od selekcije Francuske - rezultatom 31:23.

Ovo je bio duel dvije reprezentacije koje su u prva dva kola upisale po dva poraza, te nisu imali ni teoretske šanse za plasman u knock-out fazu, te se meč igrao samo za prestiž.

Igrači Bilala Šumana i u ovom susretu su dobro otvorili meč, te su u prvom minutama imali i vodstvo – no kako je meč odmicao, Trikolori su lagano topili prednost BiH te preuzeli vodstvo.

BiH je imala prednost od tri gola, kod rezultata 4:1, a vodstvo na semaforu su držali sve do 6:5, tačnije sredine prvog dijela kada su nominalni gosti ovog susreta preokrenuli meč i poveli.

Interesantno, prvi dio meča okončan je sa samo jednim golom prednosti Francuza, 14:13 – da bi u drugom dijelu napravili +5 i tako riješili dilemu oko pobjednika susreta.

Već od 50 minute i +6 golova prednosti Francuske jedino pitanje je bilo s kojom gol razlikom će se završiti susret.

Panić je sa osam golova bio najefikasniji u selekciji BiH. Pratio ga je Prce sa šest golova, a u strijelce su se još upisali Haseljić (3), Herceg i Terzić (2), Malinović i Ovčina (1).

Kod selekcije Francuske najefikasniji je bio Porte sa šest golova, Guigou je dao pet, Richardson je dao tri gola.

Konačan rezultat glasio je 31:23, čime je i BiH okončala nastup na prvenstvu, prvom velikom takmičenju u historiji.

Bh. rukometaši se već sutra vraćaju u Sarajevo, a u 14:30 minuta će se na Međunarodnom aerodromu Sarajevo održati i press konferencija povodom učešća na EHF EURO 2020.

U 20:30 minuta igra se posljednji meč grupne faze u grupi D, gdje će snage odmjeriti domaćin Norveška i Portugal, a pobjednik ovog meča će kao prvoplasirani iz grupe ići u dalje natjecanje.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad