Veliki preokret Hrvatske protiv Njemačke za polufinale EP u rukometu

Ostali sportovi 18. jan 202022:00 > 22:14
Reuters

Hrvatska je slavila u meču grupe I druge faze natjecanja Evropskog prvenstva u rukometu. Porazili su Njemačku sa 25:24, i to nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Pobjedu je Hrvatskoj donio gol Igora Karačića minutu i pol prije kraja, te obrana Marina Šege 13 sekundi prije kraja.

Kod Hrvatske je Igor Karačić zabio 7 golova, a Domagoj Duvnjak je imao pet pogodaka, dok je Nijemce predvodio Gensheimer s 4 gola.

Hrvatsku očekuju još dvoboji sa Španjolskom i Češkom, a sa ovim pobjedom Hrvatska je izborila polufinale takmičenja.

U dvoboju 2. kola I skupine EURA u Beču su rukometaši Španjolske svladali domaćina Austriju s 30-26 (17-16).

Europski prvaci Španjolci su Austrijance slomili tek sredinom drugog dijela, kad su po prvi puta došli u vodstvo od četiri razlike. Kod Španjolaca je Maqueda zabio 6 golova, a Austrijance je predvodio Božović s četiri pogotka.

Španjolska je maksimalna sa 6 bodova, a Austrija je ostala na 2 boda.

U Beču su rukometaši Bjelorusije svladali su Češku s 28-25 (13-11).

Bejelorusi su do prvih bodova u drugoj fazi stigli na krilima Vailjupova, Nikulenkova i Karaleka, koji su postigli po pet golova, dok je Čehe predvodio Kasparek s pet pogodaka.

Bjelorusi sada imaju 2 boda, a Česi su bez bodova, dok vode Hrvatska i Španjolska s po 4 boda.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad