Španija ide na megdan Hrvatskoj u finalu Evropskog prvenstva u rukometu

Ostali sportovi 24. jan 202022:03 > 22:13
N1

Rukometaši Španije plasirali su se u finale Evropskog prvenstva u rukometu, a u polufinalnom meču savladali su selekciju Slovenije rezultatom 34:32.

Španija će tako u nedjelju u 16:30 u odbranu medalje igrati protiv Hrvatske, koja je ranije savladala Norvešku 29:28.

U jednoj poprilično jednosmjernoj utakmci Španija je možda lakše od očekivanog došla do finala. Slovenija je vodila na samom početku meča, a posljednje vodstvo su imali kod rezultata 7:6.

VEZANE VIJESTI

Španija je potom prebacila u brzinu više, a na odmor su otišli sa pet golova prednosti, 20:15.

U nastavku meča tim Španije je sigurno čuvao vodstvo, a Slovenci su tek u dva ili tri navrata uspjeli doći na zaostatak od tri gola.

Ipak, na dvije minute do kraja – Slovenija je prišla na 32:30, a potom i na 32:31 – te tako zakomplikovali Špance koji su u mislima bili u finalu.

Ipak, susret je okončan pobjedom Španije rezultatom 34:32.

Slovenija tako i dalje ostaje u borbi za medalju, a za treće mjesto razigravat će sa Norveškom, koja je kako smo naveli, ranije poražena od Hrvatske.