Senzacija u Parizu: Marin Čilić izbacio Novaka Đokovića

Tenis 04. nov 201618:15 > 18:40
AFP

Novak Đoković izgubio je od Marina Čilića u meču četvrtfinala Mastersa u Parizu. Na kraju je bilo 2:0 u setovima za Čilića (6:4, 7:6).

Đoković današnjim porazom ne samo što nije odbranio titulu u Parizu već je najvjerovatnije izgubio i prvo mjesto na ATP listi. Da bi se to dogodilo Britancu je potrebno samo da uđe u finale Mastersa u Parizu.

Srpski teniser je odigrao još jedan meč sa mnogo oscilacija. Već u drugom gemu je ispustio servis, potom se vratio, ali je Čilić igrao odlično i u desetom gemu je došao do novog brejka i prvog seta – 6:4.

U drugom setu su obojica propustili nekoliko šansi prije nego što je Đoković u devetom gemu napravio brejk. U narednom je sam vratio rivala u meč sa dvije dvostruke servis greške, a u finišu seta viđena je prava drama.

Novak je u 12. gemu spasio dvije vezane meč lopte, ali Čilić je u taj-brejku bio bolji i uspio je da dođe do prve pobjede protiv Đokovića u 15. duelu.

Rival Čiliću u polufinalu, koji je ovom pobjedom obezbedio plasman na ATP finale u Londonu biće John Isner, koji je u četvrtfinalu pobijedio zemljaka Jacka Socka u tri seta, 7:6, 4:6, 6:4

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.