Delbonis donio Argentini pobjedu na Davis Cupu

Tenis 27. nov 201621:34 > 21:50

Federico Delbonis donio je pobjedu Argentini u finalu ovogodišnjeg Davis Cupa protiv Hrvatske u Zagrebu. Rezultat je bio 3:0 u setovima (3:6, 4:6, 2:6).

Delbonis je slavio protiv Ive Karlovića koji nije imao odgovor na igru raspoloženog Argentinca.

Prvi set Delbonis je dobio rezultatom 3:6, a uveliko mu je pomogao break pri rezultatu 2:4.

Drugi set je bio mnogo zanimljiviji i Karlović je pružao mnogo bolji otpor, ali je Delbonis napravio break pri rezultatu 4:5 i slavio u drugom setu sa 4:6.

Sve manje nade je ostalo za Karlovića posebno nakon novog breaka Delbonisa u trećem setu i to na rezultat 1:2.

Rutinski je priveo meč kraju i slavio sa 2:6 u trećem setu.

Inače, nešto ranije vrijednu pobjedu Argentini donio je Juan Martin Del Potro pobijedivši Marina Čilića nakon pet setova i pet sati igre 7:6, 6:2, 5:7, 4:6, 3:6.

Čilić je nošen navijačkim ovacijama poveo 2:0 u setovima, ali se Argentinac uspio vratiti i na kraju meča donijeti izjednačujući bod svojoj reprezentaciji.