Druga mladost: Maldini postaje profesionalni teniser

Tenis 18. jun 201710:48 > 11:15
RealTennis.it

Legenda Milana i jedan od najdugovječnijih fudbalera u historiji tog sporta, Paolo Maldini jedanostavno ne može bez sporta. Kopačke o klin je okačio 2009. godine, ali čini se da Maldini ima novu sportsku ljubav - tenis.

49-godišnji bivši kapiten Milana i italijanske fudbalske reprezentacije šokirao je sportsku javnost u pozitivnom smislu kada je uspio osvojiti Wild Card za profesionalni teniski turnir. Radi se o ATP Challenger turniru u Milanu.

Maldini će se sa partnerom i teniskim trenerom Stefanom Landoniom takmičiti u konkurenciji dublova i pokušati osvojiti nagradu od 30 hiljada dolara, koliko vrijedi ovaj turnir.

Maldini je, nakon posljednjeg zbogom fudbalu, odlučio baviti se drugim stvarima, a tenis je nešto što je smatrao mogućom karijerom kada je bio mladić koji još nije znao da li želi igrati “bijeli sport” ili “najvažniju sporednu stvar”.

Paolo ima dobar servis. Ima dosta dobre udarce i jako je napredovao u volej igri. Ne postoji dio igre u kom je posebno dobar, ali nema ni slabosti. Naravno, pošto ćemo igrati dublove, njegove jače strane će doći do izražaja, a njegove slabosti bit će sakrivene, tako da tu imamo dodatnu šansu“, kazao je njegov trener i partner.

Maldini bi tako mogao postati i prvi 49-godišnjak, osvajač Lige Prvaka, Svjetskog prvenstva za klubove i svih ostalih trofeja koji će također osvojiti bodove u profesionalnom tenisu.

Par Maldini/Landonio osvojio je nastup na ovom challengeru nakon što su osvojili turnir koji je kao glavnu nagradu imao Wild Card za turnir u Milanu.