ATP Beč: Tsonga savladao Džumhura nakon velike borbe

Tenis 26. okt 201719:48 > 21:01
AFP

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur poražen je večeras od Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge u osmini finala ATP turnira u Beču. Rezultat je bio 2:1 za iskusnog francuskog igrača, po setovima 6:7, 7:6 i 6:1.

Izvrsno je prvi bh. reket otvorio meč i već u ranoj fazi prvog seta oduzeo servis protivniku. No, uskoro je Francuz uzvratio istom mjerom pa je ovaj period igre otišao u tie-break. Više snage i koncentracije za uspješan završetak prvog seta imao je Džumhur pa je slavio sa 7:6 (5).

Vrlo dobro je bh. igrač otvorio i drugi set. Hrabro je branio svoj servis iako je s druge strane imao jednog od najprepoznatljivijih tenisera današnjice. Bez straha i suviše sportskog respekta, redao je sjajne poene, izuzetno dobro rješavao situacije na mreži i uživao u dugim razmjenama.

Protivnik je u jednom trenutku oduzeo servisu Džumhuru, ali se sjajni bh. teniser brzo vratio u meč. No, ovaj put razigravanje je otišlo na stranu Tsonge koji je slavio sa 7:6 (7) premda je Džumhur propustio nekoliko meč lopti.

Potpunu dominaciju Tsonge vidjeli smo u trećem setu kojeg je Francuz bez mnogo poteškoća riješio u svoju korist, bilo je 6:1. U narednoj rundi, Tsongin protivnik bit će prvi nositelj Alexander Zverev iz Njemačke. Meč je na rasporedu u petak.