Džumhur poveo, pa izgubio u Brisbaneu

Tenis 02. jan 201810:07 > 10:09
Clive Brunskill, Getty Images

Porazom je Damir Džumhur otpočeo novu sezonu, pošto je u prvom kolu turnira u Brisbaneu bolji od njega bio Denis Istomin sa 6:7 (4:7), 6:3, 6:2.

Teniser iz Bosne i Hercegovine, koji je bio postavljen za 7. nosioca, servirao je prilično loše, dozvolivši Uzbekistancu da kontroliše ritam.

Ipak, u prvom setu je uspevao da napada i kada je Istomin izvodio početni udarac, pa je na svaki njegov brejk odgovarao ribrejkom.

U dodatnom gemu je Džumhur rano stekao prednost, da bi potom iskoristio treću set loptu.

Posle iscrpljujućih sat vremena igre bosanskohercegovački predstavnik je porpuno posustao. Istomin se bolje kretao, preciznije je udarao i sigurniji je bio kada mu je rival pretio.

Sa po dva brejka u naredna dva seta Uzbekistanac, inače 63. teniser na planeti, izborio je plasman u osminu finala u kome će igrati protiv Jareda Donaldsona.

Inače, bio je ovo prvi zvanični meč u kome je u Džumhurovom timu bio i Ilija Bozoljac.