ATP Marseille: Džumhur savladao Fabbiana

Tenis 21. feb 201817:12 > 18:56
Alexander NEMENOV / AFP

Damir Džumhur savladao je danas italijanskog tenisera Thomasa Fabbiana u drugom kolu ATP turnira u Marseilleu rezultatom 2:1 po setovima.

Fabbiano je odlično otvorio meč pa je brzo uzeo servis protivniku stekavši prednost koju ipak nije uspio sačuvati jer je i bh. teniser uskoro uzvratio istom mjerom. Pobjednik prvog seta ponudio je tie-break u kojem je više snage i koncentracije imao Italijan za 7:6 (7:5).

Dobro je Fabbiano otvorio i drugi set, ali se Damir Džumhur brzo vratio u igru, te do kraja velikom borbom uspio dobiti set u tie-breaku 7:6 (9:7) i odvesti meč u treći period igre.

Treći set najbolji bh. teniser otvorio je sjajno, te ostvario prednost 4:1. Međutim, Italijan je uspio izjednačiti na 4:4, ali i preokrenuti na 5:4.  te tako dodatno zakomplikovao posljednju dionicu igre u Marseilleu.

Džumhur je potom izjednačio na 5:5 – stoga je bilo jasno da će i treći set biti jednako uzbudljiv kao i prva dva. I treći set je otišao u tie-break, nakon 6:6 – a u finalnom razigravanju za poene slavio je Džumhur sa 7:5 i tako obezbijedio prolaz dalje.