Veliki uspjeh: Džumhur u trećem kolu Roland Garrosa

Tenis 30. maj 201816:03 > 16:18
REUTERS/Tony Gentile

Damir Džumhur plasirao se u treći krug ATP turnira French Open. On je savladao moldavskog tenisera Radua Albota sa 3:2 u setovima (6:3; 6:3; 5:7; 1:6; 7:5).

U drugom kolu ATP turnira French Open Damir Džumhur, najbolje rangirani bh. teniser, odmjerio je snage sa Raduom Albotom za plasman u 1/16 finala Roland Garrosa.

Džumhur je slavio u prvom setu sa 6:3, a istim rezultatom savladao je svog protivnika i u setu broj dva u meču koji se igra na tri dobijena seta.

Kada se očekivalo da Džumhur rutinski završi posao protiv 97. igrača svijeta, Albot je napravio iznenađenje i izjednačio na 2:2 u setovima.

U trećem slavio sa 7:5, da bi u četvrtom Džumhuru dozvolio samo jedan osvojeni gem. Bilo je 6:1.

U petom, odlučujućem setu vodila se velika borba na šljaci French Opena, a pobjedu je na koncu odnio bh. teniser rezultatom 7:5.

Pobjednik ovog duela u 1/16 finala igrat će protiv boljeg iz duela Lajović – Zverev.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.