Džumhur osvojio treću ATP titulu

Tenis 30. jun 201814:37 > 15:40
AFP

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur osvojio je ATP turnir u Antaliji nakon što je danas u finalu bio bolji od prvog nositelja, Francuza Adriana Mannarina. Rezultat po setovima bio je 2:1.

Bh. teniser sjajno je otvorio meč pa je nakon prvog, uskoro oduzeo i drugi servis protivniku. Istovremeno, bez problema je čuvao svoj servis pa se već nakon dvadesetak minuta vidjelo da će Sarajlija bez mnogo poteškoća osvojiti prvi period igre. Tako je i bilo uz ubjedljivih 6:1.

Drugi set donio je mnogo teži posao za prvi bh. reket. Protivnik je u ranoj fazi ovog perioda igre načinio break i poveo sa 3:0. Džumhur nikako nije mogao pratiti ritem protivnika, često je griješio pa mu je Mannarina vratio za prvi set.

U trećoj dionici naš teniser se ponovo “trznuo”. Odmah je na početku napravio break, oduzeo sevis protivnik i do kraja seta nije ispuštao veliku prednost. Ovaj set je završen identičnim rezultatom kao i prvi, 6:1 za Džumhura.

Inače, Džumhur je pobjedom u Antaliji došao do treće titule na ATP turnirima.

Podsjećamo, na startu trećeg Grand slam turnira sezone u Wimbledonu, koji počinje 2. jula, igrat će protiv Nijemca Maximiliana Marterera. To će im biti prvi međusobni duel.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVO na ovom linku.