Argentinac Pella senzancionalno elimisao Čilića

Tenis 05. jul 201816:50 > 16:51

U najvećem iznenađenju dodašnjeg dijela trećeg Grand Slam turnira u sezoni, najbolji hrvatski teniser Marin Čilić zaustavljen je u 2. kolu Wimbledona nakon što je u četvrtak, u nastavku prekinutog dvoboja protiv Argentinca Guida Pelle, poražen sa 3-6, 1-6, 6-4, 7-6 (3), 7-5.

Čiliću je ovo najranije ispadanje u All England Clubu od 2013. godine, kada je također poražen u 2. kolu, te četvrti poraz u karijeri nakon što je vodio 2-0 u setovima.

Dvoboj Čilića i Pelle je u srijedu prekinut pri vodstvu našeg tenisača 6-3, 6-1, 3-4 i ništa nije upućivalo na ovakav preokret. Ljevoruki Argentinac je u nastavak krenuo s ‘breakom’ prednosti u trećem setu i s dva servis-gema bez izgubljenog poena tu prednost pretvorio u osvajanje seta.

No, već u četvrtom setu Čilić je ponovno došao do prednosti ‘breakom’ za 3-1. Ipak, već u sljedećem gemu Marin je svojim pogreškama dopustio povratak 82. tenisaču svijeta koji je nanizao tri gema za vodstvo 4-3 s ‘breakom’ prednosti. Hrvatski teniser uspio je oduzeti servis Pelli i izjednačiti na 4-4, ali je u ‘tie-breaku’ ponovno Argentinac bio bolji i izborio peti set.

Kod 2-2 u setu odluke Čilić je propustio tri prilike za ‘break’, pokazalo se, posljednje u meču. Naime, Pella je kod vodstva 5-4 došao do 15-40, ali je Čilić obje meč-lopte spasio odličnim servisima. Kod vodstva 6-5 je 28-godišnji Argentinac opet došao do meč-lopte, ali nije vratio Čilićev drugi servis. No, kad je u istom gemu izborio i četvrtu priliku, nakon Čilićevog promašaja Pella je došao do najveće pobjede u karijeri te prvi put izborio mjesto u 3. kolu Grand Slam turnira. Do ove godine Pella je u prethodna dva nastupa u glavnom žrijebu Wimbledona gubio u prvom kolu.

Pella će u 3. kolu igrati protiv Amerikanca Mackenzieja McDonalda, 103. teniserom svijeta, koji također nikada prije nije bio u 3. kolu Grand Slam turnira.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVO na ovom linku.