Gulbis zaustavio Džumhura

Tenis 05. jul 201817:40 > 19:43
Reuters/Arhiv

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur izgubio je od Ernestsa Gulbisa u 3. kolu Wimbledona. Latvijac je slavio sa 3:2 u setovima.

Prvi bh. reket odlično je otvorio meč i prvi set bez mnogo problema riješio za nešto više od pola sata igre – bilo je 6:2. U istom ritmu, Sarajlija je započeo i drugi set. Poveo je sa 3:0 i činilo se u tom momentu da je Džumhur na pragu još jednom sjajnog rezultata.

No, uslijedio je velik pad u igri, nervoza i rasprave sa sudijom meča, pa je rival anulirao prednost, a potom, razigran, bez mnogo poteškoće poravnao rezultat u setovima – 4:6.

Latvijac je i u trećem setu bio bolji uz uvjerljivih 6:3, da bi u nastavku meča, dobar tempo bh. tenisera bio krunisan s visokih 6:1 u četvrtom setu za izjednačenje i dramatičan finiš.

No, u petom setu Gulbis je ponovo preuzeo kontrolu u svoje ruke i sa 6:3 slavio u odlučujućem setu.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVO na ovom linku.