Novakova teniska historija: Osvojen je i Cincinnati

Tenis 19. aug 201822:42 > 20. aug 2018 00:14
Matthew Stockman, Getty Images Sport

Novak Đoković ispisao je historiju tenisa. Postao je prvi igrač koji je osvajao bar jednu titulu na svakom turniru iz Masters serije. Osvojio je Cincinnati pobjedom protiv Federera u dva seta.

Srpski teniser Novak Đoković prvi je igrač u historiji koji je slavio na svim Masters turnirima. Đoković je pobjedom protiv Federera došao do 70. titule u karijeri, a 31. na Mastersima.

Đoković je sigurnom igrom slavio sa 6:4, 6:4 i tako pobijedio Federera koji ga je najviše puta pobjeđivao u finalima Cincinnatija – čak tri od pet poraza u finalima prije ovoga Đoković je doživio upravo od Švajcarca.

Đoković i Federer odigrali su do sada 46 mečeva, sada dvije pobjede više ima Srbin.

Đoković je već u prvom gemu u kome je servirao Federer došao do brejk lopte, ali je Federer uspio da dobrim servisima riješi neugodnu situaciju i povede sa 1:0 u prvom setu.

Brzo se odvija sve u prvom setu. Oba igrača osvajaju gemove na svoj servis. Federer vodi sa 3:2 bez brejka.

U sedmom gemu Đoković je ponovo uspio da namuči Federera i da ponovo dođe do prilike za brejk. Ovoga puta Federer nije uspio da izvuče situaciju servisom i Novak dolazi do brejka. Sjajnim servisima Đoković je potvrdio brejk i sada je na gem od osvajanja prvog seta.

Novak je sigurno došao do prvog seta. Đoković igra dobro. Ima isti broj vinera i grešaka, a sa druge strane Federer je agresivniji, ali i češće griješi od rivala.

I na startu drugog seta Federer je imao težak gem. Ponovo se igralo na razliku, ali dobri servisi su bili tu kada je bilo potrebno.

Federer je u drugom gemu došao do prve brejk lopte u meču, a Đoković je u toj situaciji napravio duplu servis grešku.

Nije Federer uspeo da potvrdi brejk. Dupla servis greška na izjednačenje, a zatim i greška iz forhenda na brejk loptu i Đoković se vraća u set.

Novak je na startu četvrtog gema imao raspravu sa sudijom jer je dobio opomenu zbog prekoračenja vremena za servis. Sudija je objasnio da se vreme meri od momenta kada igrači ustanu sa svog mesta, a ne od trenutka kada dođu na servis liniju.

Pnovo sedmi gem. Zakomplikovalo se na Federerov servis, ponovo je Švajcarac imao duplu servis grešku, a Đoković koristi sve svoje prilike i dolazi do vođstva od 4:3 pred svoj servis gem.

Federer je ostao u setu još malo, ali Đoković je na svoj servis samo potvrdio osvajanje titule u Sinsinatiju u kome je pet puta gubio u odlučujućem meču.