Đoković arhivirao Sousu, na putu ka tronu slijedi Džumhur

Najbolji srbijanski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo mastersa u Parizu pošto je u drugoj rundi savladao Portugalca Joao Sousu sa 7:5, 6:1.

Iako se to možda ne bi reklo po rezultatu, Đoković je ipak težim putem došao do pobjede poslije jednog sata i 34 minuta igre u Parizu. Njegov naredni protivnik će u trećem kolu biti teniser iz BiH Damir Džumhur.

Đoković je na meču protiv Souse imao i određenih fizičkih problema, iako do kraja susreta nije bilo jasno o čemu se radi. Portugalac, koji je 48. na ATP listi, je koristio Novakove slabosti, pa je u prvom setu bio velika prijetnja, dok je u drugom nešto lakše “položio oružje”.

Na turniru u Parizu Đoković bi mogao da se vrati na prvo mjesto na ATP listi, a za tako nešto mu je potreban bolji plasman od Rafaela Nadala.

Posle izjednačena uvodna tri gema, Novak je prvi došao do brejka za vodstvo od 3:1. Srbin je bio siguran sa osnovne linije, dok je Portugalac pogrešio dva puta, prvo je loptu poslao u mrežu za brejk priliku Đokovića, a potom i van polja forhendom za gubitak svog servisa.

Već u narednom gemu Sousa je imao 0:40, ali se Đoković izvukao i došao do izjednačenja, a potom i do odbrane brejka.

Srbin je odigrao očajno sedmi gem, pošto ga je izgubio na svoj servis sa nulom, pa je Sousa smanjio na 4:3. U narednom dijelu igre Novak je propustio čak četiri brejk lopte, pa je Portugalac izjednačio na 4:4.

Imao je potom Sousa šansu da napravi novi brejk za 6:5, ali je Novak spasio servis, a potom i uz dosta muka iščupao set, iskoristivši u narednom gemu jedinu brejk priliku – 7:5.

Loše je izgledao srbijanski teniser fizički i pored vodstva u setovima, ali je u drugom setu uspio da pribranom igrom osvoji prva tri gema 3:0.

U tim momentima Novak je najzad dobio i osvježavajući napitak iz svog boksa, iako je prije toga bezuspješno pokušavao da objasni svom timu šta mu je potrebno.

Sousa je popustio još jednom na svoj servis, što je Đoković iskoristio za ubjedljivu prednost od 4:0. U narednom gemu portugalski teniser je imao dve brejk lopte, a posle dosta nadigravanja Novak je poveo sa 5:0.

Posle gema koji je osvojio Sousa, meč je nakratko prekinut, pošto je jednom navijaču pozlilo, pa je reagovao i dežurni lekar. Na kraju je odigran još jedan nešto duži gem, a Đoković je do pobjede došao iskoristivši treću meč loptu.

Novak Đoković je u Pariz stigao kao drugi teniser na ATP listi, ali bi ponovo mogao da se nađe na prvom mjestu, ako ostvari bolji rezultat od Rafaela Nadala.

Srbijanski teniser je u 2018. godini ostvario skor od 45 pobjeda i deset poraza, uz četiri osvojene titule – Vimbldon, Sinsinati, US open i Šangaj.

Novak je protiv Portugalca igrao ukupno pet puta i nikada nije poražen.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVO na ovom linku.