Furiozni Nadal spriječio Đokovića u osvajanju nove titule

Tenis 19. maj 201918:43 > 18:46
REUTERS/Giuseppe Maffia

Rafael Nadal osvojio je Masters u Rimu pobjedom protiv Novaka Đokovića nakon tri seta i skoro dva i po sata igre. Španski teniser slavio je sa 6:0, 4:6, 6:1.

Prvi set nije nagovještavao veliku borbu jer ga je Nadal dobio bez izgubljenog gema, ali i takav set trajao je čak 41 minut. Nakon toga dobili smo tenis kakav smo očekivali i na kraju pobjedu Nadala koji je tako došao do devete titule u Rimu.

Prvi set protekao je u apsolutnoj dominaciji Španca, Đoković je bio umoran, a nije mu u prilog išla ni činjenica je je Rafa u meč ušao maksimalno snažno. Na svaki dobar Novakov potez Rafa je imao još bolji odgovor.

Ipak, u drugom setu se sve promijenilo. Novak je zaigrao bolje, bolji je bio i govor tijela. Spasio je u sedmom gemu tri vezane brejk lopte, a konačno je do brejka došao u posljednjem gemu drugog seta i tako se vratio u igru.

Nije u odlučujućem setu krenulo kako je Srbin želio. Prvi gem je odredio cijeli set. Zakomplikovao je Novak, propustio sjajne šanse da set otvori osvajanjem svog gema i dozvolio Nadalu da napravi brejk. Nizale su se greške u drop šotovima, smečevima, a nije dobro radio ni drugi servis.

Nakon ovog meča, Novak ima 28 pobjeda u duelima sa Nadalom koji je u nedjelju upisao 26. trijumf nad Đokovićem. Nadal ponovo vodi u broju osvojnih Mastersa jer mu je ovo 34. titula na turnirima iz serije 1000.

Nadalu je ovo prva titula ove sezone, Đoković ostaje na dvije.

Za najbolje tenisere sada slijedi kratak odmor, a onda dolazi drugi Grand slam sezone, Roland Garros.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad