Miami: Đoković i Murray za titulu!

Tenis 04. apr 201502:48 > 02:50
Getty images by Matthew Stockman

Poslije velike borbe Novak je slavio protiv Johna Isnera sa 2:0 po setovima 7:6, 6:2.

U velikom finalu turnira u Miamiju snage će odmjeriti Novak Đoković Andy Murray. Biti će to repriza finala Australien Opena u kojem je Nole stigao do trona. Đoković je u polufinalu poslije velike borbe uspio pobjediti neugodnog Johna Isnera sa 2:0 po setovima 7:6, 6:2.

Prvi set donio je atomski tenis. Novak se borio kao lav da neutralizira fantastične servise Johna Isnera, dok je s druge strane Isner pokušavao izbjeći bilo kakvu razmenu udaraca.

Zvuči malo neverovatno, ali prvu brake loptu na ovom meču vidjeli smo tek u 12. gemu. Nole je imao priliku da dobije set, ali se Isner uspio izvuči i stići do tie-brakea. Međutim, tu mu spasa nije bilo. Đoković je uspio pobjeći na 5:1, Isner se nije predavao ali na kraju, na semaforu je pisalo 7:6 (7:3).

Drugi set, ista priča. Borba titana. Brutalni servisi Isnera, sjajna obrana Đokovića. A onda je stigla prilika iz snova. Treći gem, na semaforu je pisalo 0:40. Nole je imao tri prilike da stigne do brakea, prvog na ovom meču. Iskoristio je drugu!!! Amerikanci na tribinama su utihnuli, a svi koji su navijali za Đokovića poskočili sa svojih sjedišta uvjereni da je pitanje pobjednika riješeno i da Nole neće prokockati veliku prednost koju je stekao.

Najbolji tenisač planete je sačuvao svoj servis, odmah zatim ponovo napravio brake protiv Isnera koji je u ovim trenucima djelovao psihološki slomljeno. Kraj se nazirao. Točnije rečeno jedino se postavljalo pitanje kojim će rezultatom Nole dobiti drugi set i izboriti plasman u finale. Na kraju – 6:2

Andy Murray  izborio je plasman u finale turnira u Miamiu, s obzirom da je poslije znatno bolje igre tokom veoma čudnog meča slavio protiv Tomasa Berdycha sa 2:0 po setovima 6:4, 6:4. Kuriozitet predstavlja podatak da su oba seta imala isti tok, više nego čudan.

Murray  je na startu napravio brake, Berdych uzvratio, novi brake Murraya  za 3:1, a zatim je Britanac ljubomorno čuvao servis do kraja oba seta. U jednom trenutku ljubitelji tenisa su se pitali da li gledaju reprizu ili LIVE meč!

Veliko finale je na programu u nedelju sa početkom u 19.00 sati, a prijenos je na Sport klubu 2. Danas je na programu finale u ženskoj konkurenciji. Za titulu će se boriti Serena Williams i Suarez Navaro. Meč počinje u 19.00, također prijenos na Sport klubu 2.