Džumhur eliminisan u prvom kolu Wimbledona

Tenis 01. jul 201918:41 > 18:58
YANN COATSALIOU / AFP

Damir Džumhur u prvom kolu ATP turnira u Wimbledonu odmjerio je snage sa Pablom Cuevasom iz Urugvaja, a nakon pet setova borbe pobjedu je odnio Urugvajac sa 3:2 u setovima (4:6; 6:4; 2:6; 6:4 i 6:2) i tako eliminisao bh. tenisera, 91. igrača svijeta na startu turnira.

Džumhur je slavio u prvom setu rezultatom 6:4, da bi Cuevas nakon tiebreaka (10:8) u drugom setu izjednačio na 1:1. Treći set pripao je Džumhuru i to uvjerljivo, 6:2, te je djelovalo da bh. teniser može izboriti drugo kolo. Ipak, 45. igrač svijeta se nije predavao, zaigrao je mnogo bolje, te je sa 6:4 slavio za 2:2, a meč odveo u odlučujući, završni set.

Urugvajac je u posljednji – odlučujući set ušao dosta bolje, djelovao je odmorenije, te je na startu ostvario prednost od 4:0.

Džumhur je uspio osvojiti gem i smanjiti na 4:1, potom 5:2, ali to nije mnogo poljuljalo Urugvajca koji je uspio osvojiti treći set sa 6:2 i izboriti drugo kolo.

Tamo će se sastati sa Jirijem Veselyjem, koji je nešto ranije porazio Zvereva sa 3:1.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad