Osaka se vratila na tron US Opena

Tenis 13. sep 202000:12 > 00:21
AFP

Japanska teniserka Naomi Osaka osvojila je US Open u ženskom singlu, pošto je u tri seta savladala Bjeloruskinju Victoriju Azarenku 1:6, 6:3, 6:3.

Azarenka je krenula furiozno, željna da poslije dva izgubljena finala konačno osvoji trofej. Dominirala je u prvom setu i dobila ga 6:1.

Veliki je borac Azarenka, ali itekako u tom segmentu može da joj parira i Osaka. Nije se predala poslije onako izgubljenog seta. Čak ni kada je odmah na startu drugog seta Bjeloruskinja napravila novi brejk i povela 2:0. Već u narednom gemu “ukrala” je brejk Azarenki, a onda uvela set u egal. On je trajao do sedmog gema kada je ubedljivo došla do novog brejka i povela 4:3, a onda je vezala još dva i došla do izjednačenja u setovima.

U trećem setu vidjelo se da Osaka ima bolji momentum, a u četvrtom gemu je napravila brejk i došla do prednosti 4:1. Ipak, Azarenka tada pokazuje od čega je sazdana. Spasila je četiri brejk lopte i smanjila na 4:2, da bi potom napravila brejk za 4:3. Međutim, nije uspjela da ga odbrani i dođe do izjednačenja, već je Osaka došla do kapitalnih 5:3, a u narednom gemu na svoj servis iskoristila drugu meč loptu za veliko slavlje.

Ovo je Osaki druga titula u New Yorku poslije 2018. a ukupno treća Grands slam titula, jer je slavila i 2019. u Australiji. Azarenki je ovo i treće izgubljeno finale na US Openu i ostaje na dvije grand slam titule.