Mirza Bašić odveo BiH u drugo kolo Davis Cupa

Tenis 06. mar 201616:48 > 16:51
itftennis.com

Bh. teniser Mirza Bašić pobijedio je u pet setova protivnika iz Tunisa, Maleka Jazirija, što je značilo da je naša reprezentacija izborila drugo kolo Davis Cupa.

Bh. reprezentacija je u Zenici prije ovog meča vodila sa 2:1 protiv Tunisa, tako da je veliki pritisak bio na leđima Bašića.

Nakon izgubljena prva dva seta, 5:7 i 4:6, Davis Cup reprezentativac BiH Mirza Bašić smogao je snage, hrabrosti i koncentracije da u triler završnicama trećeg i četvrtog seta obezbijedi pravo finale za infarkt.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.

Bašić je meč započeo dosta nervozno, pravio je mnogo neforsiranih grešaka, a Tunižanin Jaziri je to majstorski iskorištavao. Prekretnica je došla sredinom trećeg seta, dok se u devetom gemu vodila rovovska borba u kojoj je spretniji, ali i sretniji bio bh. teniser i to kroz tie break. U tie break je otišao i četvrti set, a nakon prave drame Bašić je sa 18:16 izborio peti set.

Nakon toga se Jaziri fizički slomio i to je značilo da će naš teniser ostvariti pobjedu. Treba istači i da je ovo Jaziriju bio treći meč u tri dana koji je igrao u pet setova.

Koliko je meč između Bašića i Jazirija bio izjednačen najbolje govori rezultat – 5:7, 4:6, 7:6, 7:6 i 6:3.