Damir Džumhur preko Rafaela Nadala do trećeg kola Miamija

Tenis 26. mar 201621:38 > 21:42
N1

Damir Džumhur savladao je u drugom kolu turnira u Miamiju Rafaela Nadala plasiravši se tako u treće kolo ovog uglednog turnira. Meč je bio prekinut zbog iscrpljenosti Rafaela Nadala.

Sjajno je Rafael Nadal otvorio meč, rano napravio break koij je čuvao do kraja prvog seta kada je načinio još jedan za vodstvo, zasluženo. Bilo je 6:2.

No, nakon kraće pauze zbog mučnine i slabosti, Džumhur je istrčao na teren, razigrao se, i slavio u drugom setu. Jedan break bio je dovoljan, 6:4.

A onda se na pauzi između drugog i trećeg seta, medicinska pomoć pružila i Nadalu, ali je Španac ipak bio suviše iscrpljen da bi parirao večeras letećem Damiru.

Razigrao se Džumi, igrao je najbolje minute svoje profesionalne karijere, dok se Nadal na drugoj strani mučio, jedva vraćao čak i slabije lopte. Prednost je rasla, Džumi je briljirao pa je bilo lako pretpostaviti konačan rezultat čak i sredinom trećeg seta.

Slavio je Damir Džumhur najveću pobjedu u karijeri. Rafa je predao meč kod rezultata 3:0 za Džumhura. Veliki, ogroman uspjeh za Damira i veliki, ogroman iskorak u karijeri.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.