Monaco pokvario veliki jubilej Pepa Guardiole

Monaco pokvario veliki jubilej Pepa Guardiole Izvor: Reuters /Eric Gaillard Livepic

Atletico Madrid i Monaco su posljednji četvrtfinalisti Lige prvaka.

Monaco je sa 3:1 slavio protiv Manchester Cityja. Od prve minute horde portugalskog trenera Leonarda Jardima krenule su silovito, sa atomskim nogometom kakvim ove sezone oduševljavaju gledaoce u Evropi.

Presing se Monacu isplatio već na samom početku utalmice jer je poveo preko najvećeg talenta u fudbalu danas. Mladi Kylian Mbappe Lottin, koga mnogi proglašavaju nasljednikom Thierryja Henryja, u 8. minutu je pogodio nakon asistencije Bernarda Silve.

U 29. minutu novi šok za goste iz Manchestera. Fabinho na asistenciju Benjamina Mendyja zabija za 2:0 što je rezultat koji "Kneževe" u tom trenutku vodi u četvrfinale.

Izvor: Dailymotion

Međutim, dobra igra Monaca je nestala u nastavku. City je prebacio u brzinu više. Njemački reprezentativac Leroy Sane u 71. minutu daje gol prolaza vrijedan za ekipu Pepa Guardiole.

Francuska ekipa je shvatila da nema vremena za gubljenje i krenula na sve ili ništa. Tiemoue Bakayoko u 77. minutu pogađa nakon jednog prekida i ponovo donosi Monacu veliku prednost. City nije imao snage za novi preokret pa su se nogometaši Monaca nakon 14 godina ponovo našli u četvrtfinalu LP.

Treba istaći da je španski stručnjak na klupi Cityja Pep Guardiola večeras postao trener sa najboljim omjerom u prvih 100 mečeva Lige prvaka. Guardiola je u 100 mečeva ostvario 61 pobjedu, 23 remija i samo 16 poraza, dok je drugi na listi Louis van Gaal imao isto pobjeda, ali 22 remija i 17 poraza.

Atletico Madrid je kod kuće igrao nerješeno 0:0 sa Bayer Leverkusen i tako odbranio rezultat (4:2) iz prvog meča između ove dvije ekipe.

Žrijeb za četvrtfinale Lige prvaka održat će se 17. marta.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.