Juve zakazao susret sa klubom iz Madrida

Juve zakazao susret sa klubom iz Madrida Izvor: Reuters/Max Rossi Livepic

Juventus je izborio svoje drugo finale Lige prvaka, u posljednje tri godine, nakon što je pred domaćim navijačima slavio sa 2:1 protiv Monaca.

Susret u Torinu krenuo je silovito od početka. Monaco je od prve minute pokazao da se došao nadigravati. Već u 5. minutu opasan šut Joaa Moutinha sa 18 metara, koji je izblokiran. Lopta pada pred noge Kyliana Mbappea na lijevoj strani kaznenog, mladi napadač pogađa desnu stativu, ali da je pogodio mrežu gol ne bi važio, jer je bio u nedozvoljenoj situaciji. Dva minuta kasnije pokušao je Radamel Falcao sa distance iskosa sa desne strane, ali je lopta otišla preko gola.

U 9. minuti Sami Khedira se povrijedio, a u igru je ušao Claudio Marchisio. Monaco je i dalje nastavio pritiskati "Staru damu", koja je polako postajala sve opasnija iz kontranapada.

U 22. minutu opasan napad Juventus, malo je nedostajalo da Higuain zatrese mrežu "Kneževa". Lobovao je Subašića, ali se lopta kretala sporo pa su intervenisali štoperi gostiju. Argentinac je zatim napravio stopostotnu šansu za Marija Madžukića, koji je spoljnim dijelom kopačke pokušao matirati Danijela Subašića, ali je golman bio uspješniji.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić je isto imao dobru šansu, ali je suviše oklijevao u kaznenom prostoru pa je izblokiran u posljednjem trenutku. Nakon Pjanićeve šanse pao je prvi gol. Dani Alves je u 33. minutu pronašao Madžukića koji iz drugog pokušaja pogađa gol Monaca.

Izvor: Dailymotion

U 42. je malo nedostajalo da gosti izjednači autogolom, Mbappe je poslao oštar centaršut pred gol Juventusa sa lijeve strane, Falcao nije stigao do lopte, ali jeste Giorgio Chiellini koji je loptu zamalo poslao u vlastiti mrežu.

Paulo Dybala u 44. minutu nije uspio prevariti Subašića u situaciji 1 na 1, ali je u nastavku akcije Alves pogodio i tako potvrdio prolaz italijanskog kluba u finale Lige prvaka.

Drugo poluvrijeme je krenulo dosta mirnije. Prva drama je nastala tek nakon što je talentovani Mbappe pogodio u 69. minutu i tako prekinuo post Gianluigija Buffona koji je trajao 689 minuta. Napomenimo da je francuski napadač postao najmlađi strijelac u polufinalu LP-a (18 godina i 140 dana) skinuvši rekord Obafemi Martins koji je imao 18 godina i 197 dana kada je za Inter zabio protiv Milana 2003.

Nekoliko minuta kasnije nastale su prave varnice. Prvo je povrijeđen Higuain, njegovi saigrači nisu prekidali napad, a isto su uradili i igrači Monaca što je izazvalo opšte negodovanje navijača. Nakon što je sudija svirao prekid došlo je do varnica između Falcaa i Leonarda Bonuccija, a Italijan je zbog naguravanja dobio žuti karton. Sudija je možda mogao svirati i penal za goste iz Francuske jer je u kaznenom prostoru Juvea Mandžukić laktom u vrat udario Brazilca Fabinha.

Sudija je ipak smirio situaciju, nakon koje više nije bilo većih uzbuđenja na terenu.

Sutra se igra drugi polufinalni meč između madridskih klubova, Atletica i Reala, nakon kojeg će se znati ko su finalisti Lige prvaka. Finale se igra u Cardiffu, 2. juna.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.