Real će se rado sjećati posljednjeg poraza na Calderonu

Real će se rado sjećati posljednjeg poraza na Calderonu Izvor: Reuters/Juan Medina Livepic

Real Madrid će se pridružiti Juventusu u finalu Lige prvaka, koje se igra u Cardiffu 3. juna, iako je Atletico pred domaćim navijačima slavio sa 2:1.

Atletico je pokušao da posljednji madridski derbi na stadionu Vicente Calderon dobije, i to mu je pošlo za rukom, ali je ispao iz LP-a.

Kako je Atletico prvi meč izgubio sa tri gola razlike krenuo je na sve ili ništa. Igrao se drugi minut kada je zaprijetio Antoine Griezmann, ali nije bio dovoljno precizan. U 5. minutu problemi za golmana Reala Keylora Navasa poslije šuta Kokea u donji desni ugao, ali je Kostarikanac dobro reagovao i spriječio vodstvo Atletica.

I u narednim minutama nastavio se žestok pritisak "Jorgandžija". U 12. minutu Calderon je proključao nakon gola Saula Nigueza. On je postigao sjajan gol glavom skokom na prvoj stativi nakon centaršuta Kokea sa lijeve strane.

Kakav šok samo nekoliko minuta kasnije. Griezmann je realizovao penal za 2:0, nakon što je Raphael Varane oborio Fernanda Torresa u kaznenom, a iako je bio na lopti.

Izvor: Dailymotion

Real je shvatio da od branjenja nema ništa pa je počeo jače pritiskati. Sudija je u ovim trenucima imao tešku zadaću jer je morao smirivati sve napetiju situaciju na terenu.

"Kraljevi" ipak smanjuju pred sami kraj prvog poluvremena. Benzema se poigrao sa trojicom domaćih igrača na lijevoj strani terena uz gol-aut liniju, uspio je da proturi loptu do Isca koji je šalje uz lijevu stativu u mrežu.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.

Na samom početku drugog dijela Benzema je pobjegao odbrani Atletica, ali ga je Savić uspio stići i izbaciti loptu van. Cristiano Ronaldo je pokušao u 49. minutu da zabije gol iz slobodnog udarca, ali je njegov
šut, koji je išao po sredini gola, odbranio Jan Oblak.

Griezmann je također prijetio iz slobodnjaka. Njegov šut je otišao iznad prečke.

U 58. minutu Marcelo proigrava Ronalda u kaznenom, Portugalac snažno šutira, ali pored lijeve stative.

U 67. minutu dvije sjajne šanse za Atletico u nizu. Prvo je Navas zaustavio udarac Carasca poslIJe sjajnog prodora kroz šesnaesterac, a onda i udarac Gameira glavom sa 7-8 metara.

U 74. minutu Benzema je imao šansu da zabije gol i poravna rezultat. Nakon toga je u prilici bio i Ronaldo, ali se rezultat nije mijenjao.

Atletico je uspio da se na posljednjem gradskom derbiju na Calderonu od svojih navijača oprosti pobjedom nad vječitim rivalom. Međutim, visoki poraz od prije sedam dana (0:3) je gurnuo Real ponovo u finale Lige prvaka gdje ga čeka torinski Juventus.