Zrinjski u Mariboru završio ovogodišnji nastup u Ligi prvaka

Zrinjski u Mariboru završio ovogodišnji nastup u Ligi prvaka Izvor: Screenshoot

Nogometaši aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine nisu uspjeli iznenaditi ekipu Maribora u revanš meču drugog pretkola Lige prvaka.

Nakon 90. minuta na stadionu Ljudski vrt na semaforu je stajao rezultat 1:1, što nije bilo dovoljno da se Mostarci nađu u trećem pretkolu Lige prvaka.

Igrači Zrinjskog su u prvom meču na stadionu Pod Bijelim brijegom poraženi rezultatom 1:2. Prije sedam dana Mostarci nisu imali sreće, jer su uz promašen jedanaesterac primili pogodak u posljednjim trenucima utakmice koji je, ispostavilo se, bio presudan.

Pred revanš utakmicu u Sloveniji, trener Zrinjskog Blaž Slišković je kazao da 'Plemići' idu po pobjedu, a ne na izlet, što se ispostavilo tačnim jer je bh. predstavnik svih 90. minuta igrao za gol više i prolaz dalje.

Zrinjski je sjajno otvorio meč jer je već u 7. minuti poveo golom Ognjena Todorovića. Bilbija je proigrao Jovića koji izlazi sam pred gol Maribor, ali njegov udarac brani Handanović. Na odbijenu loptu natrčava Todorović i posrema je u mrežu.

Izvor: Dailymotion

Sliškovićevi izabranici se nakon gola nisu zatvorili, već su nastavili igrati otvoreno i tražili priliku za drugi gol.

S druge strane, Maribor je uprkos rano primljenom golu brzo konsolidovao redove i preuzeo terensku inicijativu što je krunisano izjednačujućim pogotkom u 27. minuti kada je mrežu Pirića zatresao Vilera. Neriješenim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu zabilježeno je nekoliko prilika na obje strane. U redovima Zrinjskog u šanse za postizanje gola imali su Todorović, Katanec, Čavar, Bilbija, ali sve je završilo bez veće opasnosti po gol Maribora.

Maribor je najozbiljnije zaprijetio preko Brazilca Tavaresa u 78. minuti, ali je njegov udarac završio pored gola. Do kraja meča rezultat se nije mijenjao, iako je Zrinjski imao terensku inicijativu i napadao. 'Viole' su prošle dalje ukupnim rezultatom 3:2.

Treba dodati da je aktuelni prvak BiH u Mariboru imao veliku podršku svojih navijača.