Široki Brijeg poražen, Aberdeen ide dalje

Široki Brijeg poražen, Aberdeen ide dalje Izvor: NK Siroki Brijeg

Bosna i Hercegovina večeras je ostala i bez posljednjeg predstavnika u evropskim fudbalskim takmičenjima ove sezone.

Sarajevu, Zrinjskom i Željezničaru večeras su se pridružili i fudbaleri Širokog Brijega koji nakon obećavajućih 1:1 u prvom meču protiv škotskog Aberdeena nisu uspjeli na Pecari prirediti iznenađenje i proći u treće pretkolo Europa lige.

Prvo poluvrijeme između Širokog Brijega i Aberdeena završeno je bez golova, iako je Široki u nekim momentima bio bolja ekipa što je davalo nadu domaćim pristalicama da vjeruju u čudo i nadaju se duelu protiv Apollona u narednoj fazi takmičenja.

U drugom poluvremenu Široki je mogao do pogotka koji bi trasirao put prema velikom uspjehu, ali je fantastičan udarac Menaloa odbranio Lewis.

Nakon toga uslijedio je hladan tuš na Pecari u 72. minuti kada je Stewart utrčao po desnoj strani u šesnaesterac domaćih i pogodio za vodstvo gostiju.

Osam minuta kasnije novi gol za Aberdeen. Nakon sjajnog prodora Christieja po desnoj strani mrežu Bilobrka pogađa Mackay-Steven što je značilo kraj Širokog Brijega u ovogodišnjem nastupu u Europa ligi.

Nakon 90. minuta revanša na semaforu je stajalo Široki Brijeg - Aberdeen 0:2.

Izvor: Daily motion

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.