FK Sarajevo prekinulo neugodnu tradiciju protiv Čelika

FK Sarajevo prekinulo neugodnu tradiciju protiv Čelika Izvor: FK Sarajevo/Facebook

Fudbaleri Sarajeva zabilježili su prvu ovosezonsku pobjedu nakon što su u Zenici, u derbiju sa Čelikom slavili sa 0:2.

Gostujuća ekipa bila je bolji protivnik tokom cijelog meča. Kontrolisali su igru, stvarali prilike, a s obzirom na sve prikazano - rezultat je mogao biti i uvjerljiviji.

Nakon 0:0 iz prvog poluvremena Sarajevo je povelo u 54. minuti. Strijelac je bio novi igrač Rahmanović.

Izvor: Dailymotion

Gol novajlije kao da je dao krila ekipi Sarajeva, kojoj je poraz od Zrinjskog na otvaranju prvenstva poljuljao samopouzdanje. Mladi fudbaler Nedim Hadžić nakon promašenog zicera iskupio se golom u 76. minuti za ovjeru pobjede.

Ovo je inače prva pobjeda Sarajeva u Zenici nakon 7. maja 2014. godine, kada su u Kupu bili bolji sa 0:2.

Ligašku pobjedu na Bilinom polju tim sa Koševa nije proslavio još od 2001. godine.

U susretu koji je odigran u terminu od 17:30, ekipa Borca zabilježila je i drugu pobjedu u prvenstvu.

Minimalnim rezultatom 1:0 savladali su novajliju GOŠK iz Gabele. Strijelac pobjedničkog gola za lidersku poziciju nakon dva odigrana kola postigao je Veselinović u 30. minuti.