BiH slavila protiv Gibraltara, Belgija odigrala za Zmajeve

BiH slavila protiv Gibraltara, Belgija odigrala za Zmajeve Izvor: Anadolija

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom je nastavila kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo.

Zmajevi su večeras u gostima savladali Gibraltar rezultatom 0:4.

Bh. tim loše je otvorio susret, a domaćin je dugo odolijevao jalovim napadima izabranika Mehmeda Baždarevića, sve do 35. minute kada je Edin Džeko pogodio na asistenciju Anela Hadžića. Dovoljno za 1:0.

Izvor: Daily motion

Pogodak kao da je konačno skinuo teret s leđa bh. reprezentacije koja je potom zaigrala mnogo bolje i do kraja prvog dijela igre propustila nekoliko šansi za ubjedljivije vodstvo.

No, na novi gol, malobrojni navijači čekali su 65. minut kada je Edin Višća asistirao Kenanu Kodri koji je tako postigao prvi pogodak u dresu reprezentacije.

Do kraja dvoboja, pogodak za 0:3 postigao je Senad Lulić u 83. minuti. Konačnih 0:4 postavio je Edin Džeko u samom finišu susreta. Bila je to rutinska pobjeda bh. reprezentacije u utakmici koju će svi brzo zaboraviti.

Treba reći da je sjajna vijest za bh. tim stigla večeras iz Grčke gdje je domaća reprezentacija poražena od Belgije i tako otvorila put Zmajevima za plasman u baraž. BiH će do kraja kvalifikacija gostovati Estoniji i na svom terenu igrati protiv Belgije.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mrežaTwitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.