Velkoski i Ahmetović golovima obradovali navijače Sarajeva

Velkoski i Ahmetović golovima obradovali navijače Sarajeva Izvor: N1

Fudbaleri Sarajeva upisali su treću ovosezonsku pobjedu u BH Telecom Premijer ligi, a drugu vezanu, nakon što su na Koševu savladali Široki Brijeg.

Nakon 90 minuta igre rezultat je glasio 2:0, a strijelci su bili Krste Velkoski i Mersudin Ahmetović.

Domaća ekipa skoro cijeli tok meča bila je bolji protivnik, a do prednosti su došli već u četvrtoj minuti, kada je iz slobodnog udarca lijepo pogodio makedonski internacionalac Krste Velkoski.

Izvor: Dailymotion

Mreža gostiju tresla se i u osmoj minuti. Nakon nespretnog ispucavanja jednog igrača odbrane Širokog, lopta dolazi do Ahmetovića koji pogađa gol.

Međutim, lopta je prethodno pogodila jednog igrača Sarajeva, i tako stavila Ahmetovića u nedozvoljenu poziciju, pa je gol poništen.

Pred kraj prvog dijela Široki preuzima initcijativu i prijeti domaćinima, ali se na odmor otišlo sa prednošću Sarajeva od 1:0.

Nastavak igre donio je još ofanzivniju igru Sarajeva, i udvostručavanje prednosti izabranika Husrefa Musemića.

Ahmetović je imao dobru priliku, a nakon njega i Rahmanović koji je iz idealne pozicije šutirao pored gola. Kod gostiju, izdvajamo pokušaj Baše.

Igrača se 73. minuta kada su se ponovo radovali fudbaleri Sarajeva, iza kojih je najgore otvaranje sezone u historiji kluba.

Ovog puta sudija se nije oglasio kada je Ahmetović pogodio za 2:0.

Šest minuta kasnije prvi napadač Sarajeva je zamijenjen zbog povrede. Zamijenio ga je Lelić, koji je u prvom dodiru s loptom promašio veliku priliku za još uvjerljiviju pobjedu.

Pobjedom u osmom kolu lige, fudbaleri Sarajeva popeli su se na šesto mjesto tabele, sa osvojenih 11. bodova.

Široki je ostao četvrti sa 13, dok prve dvije pozicije zauzimaju Zrinjski sa 21. bodom, i Željezničar sa 16 i utakmicom manje.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.