Belgija uništila san o Rusiji, sedam golova na Grbavici

Belgija uništila san o Rusiji, sedam golova na Grbavici Izvor: REUTERS/D. Ruvić

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je na stadionu Grbavica od selekcije Belgije čime je okončala sve nade za plasman na Mundijal u Rusiji. Bilo je 4:3 za goste.

Gosti su šokirali punu “Grbavicu“ na samom otvaranju utakmice u četvrtoj minuti. Eden Hazard je probio desnu stranu bh. odbrane i uposlio Thomasa Meuniera koji sa desetak metara vara nemoćnog Asmira Begovića. Ipak, pogodak “crvenih đavola“ nije šokirao izabranike Mehmeda Baždarevića.

Brzo su se konsolidovali i počeli prijetiti belgijskom golu. Nagrada je stigla poslije pola sata igre. Lijepu akciju Edina Džeke u pogodak je bez većih problema pretvorio Haris Medunjanin za 1:1. Svega devet minuta kasnije nova radost na “Grbavici“. Begović je ispucao loptu iz svog šesnaesterca, ona je preletjela sve odbrambene igrače Belgije i stigla do Edina Višće koji je bio neumoljiv za preokret i vodstvo BiH sa 2:1.

Belgija i drugo poluvrijeme otvara bolje od bh. tima. Nakon nekoliko poluprilika, Belgijanci stižu do izjednačenja u 59. minuti. Begović je intervenisao nakon udarca Yannicka Carrasca sa desetak metara, lopta se kratko odbila na nju je natrčao Michy Batshuayi i pospremio je u mrežu. Do novog preokreta na “Grbavici“ je došlo u 69. minuti, kada je mrežu BiH za vodstvo 3:2 pogodio kapiten Jan Vertonghen.

Tračak nade bh. reprezentacija vratila je u 82. minuti. Nakon kornera koji je izveo Izez Hajrović najviši u protivničkom šesnaestercu bio je Dario Đumić koji je zakucao loptu u mrežu Thibauta Courtoise. Ipak, samo dvije minute kasnije Carrasco ponovo vraća Belgiju u vodstvo 4:3 i ispostavilo se postavlja konačan rezultat.

U drugom susretu devetog kola grupe “H“ Estonija je na Gibraltaru deklasirala domaćina rezultatom 6:0. Kipar i Grčka se sastaju u terminu od 20.45 sati.

Poredak grupe “I“: Belgija 25 bodova, BiH 14, Grčka 13 (utakmica manje), Estonija 11, Kipar 10 (-1), Gibraltar 0.

U posljednjem, desetom kolu 10. oktobra sastaju se: Estonija – BiH, Belgija – Kipar i Grčka – Gibraltar.

Tekstualni prenos meča možete pročitati ispod.

93' Kraj meča na Grbavici. Belgija slavila 4:3.

92' Kakva šansa za BiH, barem da se oprostimo sa remijem.

90' Tri minute sudijske nadoknade.

86' Izlazi Carasco, u igru će Chadli. Ostaje žal što mu sudija nije pokazao drugi žuti - crveni karton.

83' Carasco izlazi pred Begovića i pogađa za novo vodstvo Belgije. Sada je 3:4.

82' GOOOOOOOOOOOL. Dumić za 3:3.

79' Šteta. Duljević ubacio, Ibišević šutirao pored stative gola Belgijanaca.

75' Baždarević mijenja i drugog strijelca za BiH. Ibišević umjesto Medunjanina.

72' Begović nas spašava poniženja. Redaju se prilike pred golom "Zmajeva". Rusija izgleda sada tako daleko...

71Hajrović mijenja Višću.

69BiH se ponavlja Kipar i sindrom "drugo poluvrijeme". Ne izgledamo dobro u ovim trenucima.

68' Belgija vodi 3:2. Verthongen zabija pored uspavane odbrane "Zmajeva".

68' Nervoza među igračima. Došlo do verbalnog sukoba.

67' Begović spašava BiH. Tielemans zamalo napravio preokret.

62' Jajalo mijenja Bešića.

61' Carrasco ruši sa leđa, sudija mu oprašta žuti što bi značilo direktno isključenje.

59' Carrasco pomiješao našu odbranu, Batshuayi zabio gol.

57' Sve je mirisalo na novi gol "Zmajeva". Odlično ubacivanje Lulića, ali napad zakasnio da pospremi loptu u mrežu.

54' Oštar start nad Džekom. Vermaelen "požutio".

50' Kakva drama. Vranješ spašava sigurna gol, čisti loptu gotovo sa linije. Ranije Batshuayi igrao rukom, sudija ništa nije svirao.

48' Belgija prva napada. Meunier ubacio iz kornera, Batshuayi glavom šutira pored gola.

46' Počelo drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog dijela na Grbavici. BiH odlazi sa golom prednosti.

43' Džeko u dobroj šansi, ali se spetljao.

40' Velika šansa za Belgiju, Begović nas spašava. Zaustavio Batshuayija i Vermaelena.

39' Preokret. Višća zabija sjajan GOOOOL!

38' BiH se oslobodila pritiska, napada sve žešće goste.

30' GOOOOOOOOOL! Medunjanin pokazuje da je Baždarević pogodio s njim.

29' Fellaini je povrijeđen, morat će izaći iz igre.

23' Ponovo Medunjanina u dobroj prilici. Šutira s 20-ak metara, lopta ide malo pored lijeve stative.

Izvor: Dailymotion

16' Bešić dobija žuti karton zbog starta nad Hazardom.

8' Medunjanin je iskosa s desne strane lažnjakom prevario De Bruynea, pucao u bliži ugao. Courtois na visini zadatka.

4' Šok na početku meča. Belgija vodi, Meunier je strijelac.

1' Počeo je meč na stadionu Grbavica.

BiH: Begović, Đumić, Kolašinac, Vranješ, Bešić, Medunjanin, Džeko, Šunjić, Lulić, Duljević, Višća.

Belgija: Courtois, Alderweireld, Vermaelen, Verthongen, De Bruyne, Fellaini, Batsuhayi, Hazard, Mertens, Meunier, Carrasco.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.