Džeko sa dva gola utišao London, pogodio i Pjanić u Torinu

Odigrano je osam mečeva trćeg kola Lige prvaka, a dva reprezentativca BiH upisala su se u strijelce.

Izvor: Dailymotion

Ekipa Rome je u Londonu remizirala sa Chelsajem, odigravši 3:3, a strijelac dva gola bio je Edin Džeko.

David Luiz i Eden Hazard su u 11. i 37. pogodili za visoko vodstvo Chelseaja, da bi pet minuta pred odmor na 2:1 smanjio Aleksandar Kolarov.

Roma je dosta ofanzivnije ušla u drugo poluvrijeme, a bolju igru Vučice unovčio je Edin Džeko sa dva gola u 64. i 70. minuti za potpuni preokret.

Ipak, pet minuta poslije, u 75. minuti, pogodio je ponovo Eden Hazard, za 3:3 i podjelu bodova na Stamford Bridgeu.

Izvor: REUTERS/Massimo Pinca

U Torinuje Juventus ugostio Sporting iz Lisabona, a domaće ekipa uprkos tome što je bila apslolutni favorit - dosta se patila sa Portugalcima.

Prvo je Sporting došao u vodstvo, i to nakon gola Alexa Sandra, međutim izjednačio je Miralem Pjanić spekatakularnim golom iz slobodnog udarca u 29. minuti.

Šest minuta pred kraj, za puni plijen Stare dame pogodio je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić.

U terminu od 18:00 sati, tim azerbejdžanskog Qarabaga ugostio je Atletico Madrid. Ibrahim Šehić na golu prvaka sa istoka Evrope uspio je sačuvati mrežu protiv Atletica. Bilo je 0:0, što je prvi bod Qarabagu u Ligi prvaka ove sezone.

PSG na gostovanju kod Anderlechta nije imao problema. Bilo je 0:4, a strijelci su bili Mbappe i Cavani u prvom, te Neymar i Di Maria u drugom poluvremenu.

Izvor: Screenshot

Barcelona je sa igračem manje bila bolja od Olympiakosa na Camp Nouu. Nakon autogola Nicolaua, pogađali su Messi i Digne, dok je čast gostiju spasio Nikoalou, strijelac autogola kojim je Barca došla u vodstvo.

Basel je kod CSKA slavio sa 2:0, a Xhaka i Oberlin su bili stijelci za Švicarce.

Ekipa Bayerna se vratila nakon teškog poraza od PSG-a u prošlom kolu. Savladali su Celtic u prvom meču u Ligi prvaka gdje ih vodi Jupp Heynckes, a bilo je 3:0.

Golove su dali Muller i Kimmich u 17. i 29. minuti, a pobjedu je ovjerio Hummels u 51.

Izuzetno važnu pobjedu ostvario je i Manchester United. Protiv Benfice su slavili sa 0:1 u gostima, a jedini gol dao je Marcus Rashford.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.