Sarajevo u Gabeli upisalo četvrtu vezanu pobjedu u prvenstvu

Sarajevo u Gabeli upisalo četvrtu vezanu pobjedu u prvenstvu Izvor: FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su četvrtu vezanu prvenstvenu pobjedu nakon što stu u Gabeli savladali GOŠK sa 2:0.

Gostujuća ekipa s obzirom na formu u proteklih nekoliko utakmica u Hercegovinu je došla kao favorit, a nakon 90 minuta igre - to su i potvrdili.

Domaćini su bili ravnopravna ekipa samo u minutama otvaranja meča, ali to je brzo poništio Mersudin Ahmetović koji je realizovao prodor Sarića po desnoj strani.

Igrala se osma minuta kada su gosti poveli. Imalo je Sarajevo još nekoliko prilika da udvostruči vodstvo, ali to su uspjeli tek u 71. minuti. Ovaj put mrežu je pogodio Makedonac Velkoski na dodavanje Ahmetovića.

Do kraja susreta i GOŠK je ima nekoliko šansi - a Sarajevu je poništen gol zbog ofsajda.

Naredni susreti, 15. kola igraju se 18. i 19. novembra - jer će uslijediti reprezentativna pauza. Sarajevo će ugostiti Mladost iz Doboja kod Kaknja, dok će GOŠK na gostovanje u Široki Brijeg.

Izvor: Dailymotion

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku