BiH poražena u Rouenu od Francuske

BiH poražena u Rouenu od Francuske Izvor: AFP

Košarkaška reprezentacija BiH poražena je u gostima protiv Francuske u drugom kolu grupe E kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine.

Susret je odigran u dvorani Kindarena u Rouenu, a na semaforu je na kraju stajao rezultat 84:65.

Od početnog zvižduka domaćini su krenuli odlučnije i konkretnije pa je prva četvrtina završena u korist Francuza rezultatom 19:12.

Druga četvrtina je ponudila bolje lice bh. selekcije, naročito pred sami kraj kada su se izabranici selektora Duška Vujoševića potpuno vratili u igru Kikanovićem poenima u 18. minuti za izjednačenje. Ipak, Francuska je uspjela ponovo povesti i na poluvrijeme se otišlo uz zvuk sirene i tri poena Juliena - 39:34 za Francusku.

Najefikasniji u redovima naše selekcije u prvom poluvremenu bili su Nemanja Gordić sa 11 poena, Milan Milošević sa 10 i Andrija Stipanović sa šest.

kosarka bih, bih Izvor: AFP

Nakon predaha na poluvremenu ljubitelji košarke u BiH su očekivali da igrači u žutim dresovima na parketu u Rouenu zaigraju još kvalitetnije, ali to se ipak nije dogodilo. Francuzi su ubacili u veću brzinu i u ključnim momentima se 'odlijepili'. Treći period igre je završen rezultatom 61:49.

Posljednji period igre nastavljen je u sličnom tempu - Francuzi su pogađali, a košarkaški BiH mnogo griješili. Tri minute prije kraja Francuska je imala 20 poena prednosti što je bio dovoljan znak da se igra BiH potpuno raspala i da je poraz neizbježan. Meč je završen rezultatom 84:65.

U drugom meču grupe E Rusija je slavila protiv Belgije 76:69.

Nakon velike pobjede protiv Rusije u Skenderiji i večerašnjeg poraza protiv Francuske našu selekciju očekuje meč na domaćem parketu protiv Belgije 23. februara 2018. godine.

Francuska: Boris Diaw, Mouhammadou Jaiteh, Amine Noua, Andrew Albicy, Louis Labeyrie, Alain Koffi, Axel Julien, Paul Lacombe, Edwin Jackson, Moustapha Fall, Lahaou Konate i Axel Bouteille.

BiH: Markus Lončar, Edin Atić, Andrija Stipanović, Adin Vrabac, Milan Milošević, Amar Gegić, Nemanja Gordić, Elmedin Kikanović, Džanan Musa, Almir Hasandić, Aleksandar Lazić i Emir Sulejmanović.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.