Zatvori

Spuštena zimska zavjesa na Premijer ligu: Željezničar prvi

Spuštena zimska zavjesa na Premijer ligu: Željezničar prvi Izvor: FK Željezničar

Odigrana su i posljednja četiri meča 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine - a sa posljednjim zviždukom sudije - označen je i početak zimske pauze.

Od 13:00 sati svoje susrete su igrali Borac i Široki Brijeg, te Mladost iz Doboja kod Kaknja protiv Krupe.

Banjalučani su 'dojučerašnjeg' lidera prvenstva, Širokog iznenadili i savladali sa 2:1. Galešić je domaćine doveo u vodstvo u posljednjoj minuti prvog poluvremena, da bi Wagner u 48. poravnao na 1:1.

Taman kada se čekao kraj meča - u 91. minuti, igrač gostiju Barišić pogađa sopstvenu mrežu, i Borcu donosi vrijedna tri boda u nastavku borbe za Ligu za prvaka.

Mladost i Krupa su u posljednjem kolu jesenjeg dijela podijelili bodove odigravši 1:1. Metalsi je u 67. pogodio sopstvenu mrežu za vostvo Krupe, da bi Mišić izjednačio šest minuta prije kraja susreta.

Ekipa Sarajeva nije imala većih problema na gostovanju kod posljednjeplasirane ekipe elitnog ranga takmičenja bh. fudbala. Nakon 90 minuta bilo je 0:3, a mrežu domaćih pogađali su Ahmetović (u 6. i 75. minuti) i Bekić u 16.

Izvor: Dailymotion

Na Grbavici u Sarajevu Željezničar je teže nego što se očekivalo savladao Radnik iz Bijeljine sa 3:2, i to nakon preokreta.

Hadžić i Okić su u 32. i 44. miniti donijeli šok domaćim navijačima, igračima i stručnom štabu, a sa 0:2 na semaforu se otišlo na odmor.

Iskusni Kajkut je po povratku s odmora smanjio na 2:1, da bi Graovac u 59. izjednačio na 2:2 i tako nagovijestio da Željo može prezimiti na prvom mjestu tabele.

Na semaforu je bila 70. minuta kada je sudac pokazao na bijelu tačku u korist domaće ekipe, a gol za vodstvo i ispostavit će se pobjedu dao je Zakarić, čime je ovjerio prvo mjesto svoje ekipe za ovu kalendarsku godinu.

Ranije ovog vikenda svoje mečeve su odigrali i GOŠK iz Gabele protiv Slobode, a domaći su sa 2:0 upisali peti ovosezonski trijumf.

Strijelci su bili Anković i Sušić.

U subotu, Čelik je ugostio Zrinjski, a mostarski Plemići su nakon preokreta bili bolji sa 1:3. Mahmutović je na isteku sedme minute donio vodstvo domaćoj ekipi, ali su Pezer (23'), Handžić (40') i Bilbija (54') preokrenuli za 13. trijumf i ispostavit će se drugu poziciju.