Alexis Sanchez postigao prvi gol u dresu Manchester Uniteda

Alexis Sanchez postigao prvi gol u dresu Manchester Uniteda Izvor: Reuters

Alexis Sanchez, novi fudbaler Manchester Uniteda upisao se po prvi put u listu strijelaca u novom klubu.

On je pred kraj januarskog roka London zamijenio Manchesterom, a umjesto dresa Arsenala - obukao onaj od Manchester Uniteda.

Pred domaćom publikom na Old Traffordu, Sanchez je golom u 68. minuti praktično ovjerio pobjedu svog tima u duelu sa Huddersfieldom, kada je pogodio za 2:0.

Prethodno je nad njim napravljen penal, oboran je u kanzenom prostoru - a odgovornost je preuzeo upravo Čileanac.

Golman Lossl mu je odbranio prvi udarac, ali je dobijena lopta došla tačno u noge novoj sedmici Manchestera, te mu iz drugog pokušaja nije bilo teško ubaciti loptu u mrežu.

Prvi gol sa United na susretu postigao je Romelu Lukaku u 55. minuti na asistenciju Juana Mate.

Izvor: Dailymotion

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.