Europa liga: Ubjedljiv trijumf Uniteda, sigurni Juventus i Sevilla

Nogomet 09. mar 202323:11 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

U preostalim utakmicama osmine finala Lige Evrope odigranim u terminu od 21 sat prednost su stekle ekipe Manchester Uniteda, Juventusa i Seville.

Fudbaleri Manchester Uniteda ugostili su na Old Traffordu tim Betisa i stekli veliku prenost pred revanš u Sevilli – 4:1.

Bio je to prvi meč Crvenih đavola nakon debakla u velikom derbiju Premijer ligi protiv Liverpoola (0:7) i pokazali da je drugo poluvremene na Anfieldu bila samo trenutna kolektivna slabost cijele ekipe.

Počelo je poništenim golom Wouta Weghorsta, ali samo minut kasnije sve je bilo regularno, akciju je započeo posljednjih dana kritikovani Bruno Fernandeš, lopta je nakon odbitka došla do Marcusa Rashforda, uslijedio je snažan i precizan udarac i golman Claudio Bravo nije mogao ništa – 1:0.

Nastavili su fudbaleri u crvenim dresovima sa napadima, ali je 39-godišnji Čileanac na golu Betisa u nekoliko navrata odlično reagovao. I onda umjesto drugog gola za domaći tim, zatresla se mreža Uniteda: Juanmi je pronašao na drugoj strani Ayozea Pereza, a bivši fudbaler Newcastle i Leicestera sjajnim udarcem matirao Davida De Geu.

LE: Remi Arsenala, Tahiroviću klupa u pobjedi Rome, poraz bh. igrača kod Bayera

Na tribinama Old Trafforda bio je i legendarni menadžer Crvenih đavola ser Alex Ferguson. Mogao je da bude da bude zadovoljan kako su fudbaleri Manchester Uniteda zaigrali u drugom poluvremenu.

Igrao se 52. minut kada je domaći tim ponovo poveo, bio je to fantastičan udarac Brazilca Antonyja sa lijeve strane. A onda šest minuta kasnije novi pogodak u mreži Brava: korner je izveo Luke Shaw, a odlično utrčao Fernandeš i udarcem glavom zatresao mrežu Betisa. Konačan rezultat postavio je Weghorst – 4:1.

REUTERS/Massimo Pinca

U Torinu je je tim Juventusa ugostio tim Freiburga. Filip Kostić asistirao je kod vodećeg gola. Sjajno je centrirao sa leve strane, a Angel Di Marija udarcem glavom matirao odbranu Freiburga. Bio je to četvrti pogodak iskusnog Argentinca u posljednje tri utakmice u Ligi Evrope.

Nijemci su izjednačili u 62. minutu golom Lucasa Holera, ali je gol poništen nakon što je VAR utvrdio da je u toj akciji prethodilo igranje rukom.

REUTERS/Marcelo Del Pozo

Sevilja je na stadionu „Ramon Sanchez Pizjuanu“ ugostila Fenerbahče i slavila golovima Joana Jordana i Erica Lamele.

Shakhtar iz Donetska ugostio je Feyenoord u Varšavi i taj duel završen je bez pobjednika – 1:1. Oba gola viđena su u završnici meča. Rakytsky je doveo u prednost Shakhtar u 79. minuti, a devet minut kasnije izjednačio je Bullaude.

Žrijeb za četvrtfinale i polufinale Lige Evrope obaviće se dan nakon revanš mečeva u petak 17. marta.