Široki Brijeg neporažen eliminisan iz Evropa lige

Široki Brijeg neporažen eliminisan iz Evropa lige Izvor: ScSport.ba

Fudbaleri Širokog Brijega nisu se plasirali u drugo kolo Evropske lige. Slovenska ekipa Domžala eliminisala je bh. predstavnika u kvalifikacijama za drugo po važnosti fudbalsko takmičenje u Evropi bez ijedne pobjede. U prvom susretu rezultat je glasio 2:2, a u uzvratu bilo je 1:1.

U prvom susretu na stadionu Pecara rezultat je glasio 2:2. Domžale su golovima Bizjaka i Melnjaka vodile sa 2:0 u prvom poluvremenu, da bi šanse za prolaz u uzvratu Širokom ostavili Turčin i Marković.

U uzvratu, Domžale su povele u 11. minuti preko Melnjaka. Prethodno ga je dobro uposlio Agim Ibraimi.

Izvor: Dailymotion

Ekipa Domžala od prve minute bila je dominantniji protivnik, a nakon gola sve više i više su pojačavali pritisak na gol bh. predstavnika u Evropa ligi. Domaća ekipa je u drgom poluvremenu imala nekoliko odličnih šansi, a već u ranoj fazi drugog dijela Nicholsen i Ibraimi propustili su dobre prilike, tačnije nisu bili precizni.

Zbog propuštenih šansi Domžale je kaznio Matić. Minuta je bila 73. kada je Široki Brijeg izjednačio na 1:1, ali im je do velikog podviga trebao još jedan gol. Matića je prethodno dobro uposlio Čabraja. Kako je susret odmicao kraju ekipa Domžala zatvorila je prilaze svom golu, a napadali su isključivo kontrama.

Do konca susreta - rezultat se nije mijenjao.

Uprkos svim naporima tim Širokog nije uspio doći do gola koji bi im obezbijedio drugo pretkolo, te će tako neporažen morati napustiti takmičenje.

Vrijedi pomenuti da je u ekipi Domžala nastupio i bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine, Senijad Ibričić, koji je odigrao svih 90 minuta.

Sarajevo je ranije, u terminu od 20:15 savladalo armenski Banants rezultatom 3:0, ukupno 5:1 i tako izborilo drugo pretkolo.

Detaljan izvještaj pročitajte na linku u vezanoj vijesti.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVO na ovom linku.