Fudbalska rapsodija Sarajeva u Ugljeviku

Fudbalska rapsodija Sarajeva u Ugljeviku Izvor: FK Sarajevo

Fudbaleri FK Sarajevo odigrali su jednu od najboljih partija ove sezone u Premijer ligi BiH, a na gostovanju u Ugljeviku porazili su Zvijezdu 09 iz Stanišića, rezultatom 4:0.

Igrači Husrefa Musemića su ovom pobjedom privremeno zauzeli mjesto broj 1 na ligaškoj tabeli, sa najboljom gol razlikom.

Mreža Zvijezde 09 prvi put se zatresla u 28. minuti, a strijelac je bio Tatar. Krilni fudbaler Sarajeva postigao je svoj četvrti gol ove sezone nakon sjajne razmjene pasova sa Rahmanovićem.

Lijepo se namjestio i snažnim udarcem pogodio rašlje gola Zvijezde.

Deset minuta kasnije bilo je 2:0. Ovog puta gol je dao Mersudin Ahmetović. Na centaršut sa desne strane fantastično je reagovao, u padu je zahvatio loptu glavom i lobovao čuvara mreže Zvijezde.

Igrala se sudijska nadoknada kada je Rahmanović postigao gol za 3:0 i tako praktično riješio sve dileme u ovom susretu. Tatar ga je lijepo uposlio na ivici kaznenog prostora - a veznjak je odmjerenim udarcem pogodio za konačan rezultat prvog dijela.

Deset minuta po povratku s odmora, nova promjena na semaforu. Rahmanović je dobio loptu od Adukora na 17 metara od gola. Namjestio se i pogodio donji ugao, a time i postavio konačan rezultat susreta.

Izvor: Dailymotion

Čelik ispustio pobjedu

U drugom susretu sedmog kola, koji se također igrao danas u terminu od 17:00 sati, tim Čelika bio je nadomak nove ligaške pobjede, ali je domaća Mladost iz Doboja kod Kaknja uspjela izvući bod.

Oni su na gostovanju kod Mladosti iz Doboja kod Kaknja produžili agoniju ekipe koja drži dno tabele.

Tim iz Zenice slavio je rezultatom 0:1.

Gol za Čelik dao je Jurina. Jazvin je dobro ubacio, a Jurina pogodio za novi trijumf Čelika. Minuta bila je 66, da bi u 88. minuti tek treći bod ove sezone Mladosti donio Mujagić.

Danas, 25. augusta igraju se još dva susreta sedmog kola. Sloboda od 19:00 sati igra na Tušnju protiv Radnika iz Bijeljine, a u 20:00 sati Zrinjski će u Mostaru odmjeriti snage sa Tuzla Cityjem.

Sa preostala dva meča - 7. kolo završava se u nedjelju.

GOŠK će od 17:00 kući igrati protiv Širokog Brijega, a Željezničar će u 20:00 sati odmjeriti snage s Krupom.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.