Oglas

"Quo Vadis, Aida?" u utrci za Evropsku filmsku nagradu publike

author
N1 BiH
08. jun. 2022. 09:54
>
10:41
quo vadis aida jasna đurić
Deblokada | Deblokada

U Evropskom parlamentu danas će biti upriličeno proglašenje pobjednika za nagradu LUX - Evropska filmska nagrada publike. Među tri nominovana filma nalazi i "Quo Vadis, Aida?" bh. rediteljice Jasmile Žbanić.

Oglas

Osim Žbanić, u utrci su "Flee" reditelja Jonasa Pohera Rasmussena i "Grosse Freiheit" reditelja Sebastiana Meisea.

Dobitnik se bira zbrajanjem glasova publike EU i poslanika Evropskog parlamenta (50:50).

LUX nagrada zamjenjuje nekadašnju EFA People's Choice Award i Lux Prize, a zajednički su je pokrenuli Evropski parlament i Evropska filmska akademija u septembru 2020. godine.

"Quo  Vadis, Aida" proglašen je prošle godine najboljim evropskim filmom, a Žbanić najboljom rediteljicom. Film je osvojio brojne nagrade, a bio je i nominovan i za Oscara.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama