Ibrahimović nakon pet mjeseci u prvoj postavi Milana

Nogomet 22. okt 202113:56 0 komentara
REUTERS/Alessandro Garofalo/File Photo

Fudbaler Milana Zlatan Ibrahimović počet će utakmicu Serije A protiv Bologne i prvi put poslije pet meseci bit će u prvoj postavi milanskog tima.

Kako je danas prenijela Gazzetta dello Sport, trener Stefano Pioli najverovatnije će ubaciti Ibrahimovića u prvi tim za utakmicu u subotu od 20.45 u Bolonji.

Švedski napadač je posljednji put bio starter 5. maja, u utakmici protiv Juventusa (3:0). On je tokom te utakmice povrijedio koljeno, zbog čega je propustio Evropsko prvenstvo i nekoliko utakmica na početku sezone.

Ibrahimović je ove sezone ukupno odigrao tri utakmice u svim takmičenjima. U svakom meču ulazio je sa klupe, a postigao je gol protiv Lazija na San Siru, u pobjedi od 2:0.
On je u utorak odigrao 32 minuta protiv Porta (0:1) u Ligi prvaka, kada je u drugom poluvremenu zamijenio Oliviera Girouda.

Poslije osam kola u Seriji A, Milan je drugi na tabeli sa 22 boda, dva manje od vodećeg Napolija. Bologna je osma sa 12 bodova.