Napoli savladao Speziu, meč obilježila tuča navijača

Formula 1 22. maj 202214:59 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

U prvoj utakmici nedjeljnog programa posljednjeg, 38. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je kao gost svladao Speziju rezultatom 3-0 (3-0).

U rezultatski nevažnom susretu svi golovi postignuti su već u prvom poluvremenu. Politano je već u 4. minuti lijepom solo-akcijom doveo Napoli u vodstvo, a nakon desetominutnog prekida zbog ulaska navijača Napolija u teren gosti su još dva puta tresli mrežu Spezije. Prvo je Zielinski u 25. minuti pospremio jedan otpadak iza leđa Provedela, da bi u 36. minuti i Petagna bio precizan iz blizine.

Treći Napoli je sezonu okončao sa 79 bodova, dok je Spezia 16. sa 36 bodova, ali je i osigurala ostanak jer ima pet bodova više od 17. Salernitane, odnosno sedam od 18. Cagliarija.

Na vrhu je Milan sa 83 boda, dva više od Intera te mu je za osvajanje naslova, prvog nakon 2011. godine, potreban bod s gostovanja kod Sassuola od 18 sati ili da istovremeno Inter ne pobijedi Sampdoriju.

REZULTATI 38. KOLA,

Petak:

Torino – Roma 0-3 (Abraham 33, 42-11, Pellegrini 78-11m)

Subota:

Genoa – Bologna 0-1 (Barrow 66)

Atalanta – Empoli 0-1 (Štulac 79)

Fiorentina – Juventus 2-0 (Duncan 45+1, Gonzalez 90+2-11m)

Lazio – Verona 3-3 (Cabral 16, Felipe Anderson 29, Pedro 62 / Simeone 6, Lasagna 14, Hongla 76)