Sainz slavio na Silverstoneu za prvu pobjedu u karijeri

Formula 1 03. jul 202218:21 > 18:42 0 komentara
REUTERS/Andrew Boyers

Španski vozač u redovima Ferrarija Carlos Sainz pobjednik je utrke za Veliku nagradu Velike Britanije voženoj na stazi Silverstone. Perez je tako upisao prvu pobjedu u karijeri.

Drugo mjesto pripalo je vozaču Red Bulla Sergiju Perezu, dok je treći miljenik domaće publike i sedmerostruki Svjetski prvak u redovima Mercedesa, Lewis Hamilton.

Vodeći u generalnom plasmanu, vozač Red Bulla, Max Verstappen imao je velikih problema sa bolidom, pa je trku završio tek na sedmoj poziciji.

Drugi vozač Ferrarija Charles Leclerc završio je kao četvrti, dok su Alonso i Norris zauzeli petu, odnosno šestu poziciju.

Trku je ipak, nažalost, obilježio incident sa početka kada je Albon udario Russella koji se potom odbio do Zhoua i prevrnuo ga na krov. Kinez je zako letio 20-tak metara i na kraju završio u zaštitnoj ogradi. Na svu sreću prošao je bez većih povreda i napustio je medicinski centar.

Nakon ove trke Verstappen je i dalje vodeći u generalnom plasmanu. Sada ima 181 osvojen bod. Drugi je njegov klupski kolega Sergio Perez sa 147, dok je Leclerc treći sa 138 poena. Današnji pobjednik Carlos Sainz je četvrti sa 127 bodova.

Naredna trka na rasporedu je već narednog vikenda kada će se voziti Velika nagrada Austrije.